Kategorie
Nieruchomości

Zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

mieszkania3

Decydując się na zakup mieszkania, można wybierać z ofert rynku pierwotnego oraz wtórnego. Jak wiadomo, rynek pierwotny to mieszkania zupełnie nowe, których stajemy się pierwszym właścicielem. Rynek wtórny to zaś mieszkania już użytkowane, czyli mające za sobą konkretną historię. Skupmy się jednak na mieszkaniach z rynku pierwotnego. Przekonajmy się o tym, jakie korzyścią są związane z zakupem właśnie nowych mieszkań.

Jesteś pierwszym właścicielem
Mieszkanie zupełnie nowe, świeżo oddane do użytkowania. O ile prawidłowo przeprowadzimy proces odbioru technicznego, to nie musimy się obawiać o żadne niedoróbki. Technologie realizacji, zastosowanie nowoczesnych materiałów sprawia, że nie ma obaw o problemy np. z instalacjami elektrycznymi czy grzewczymi. Stosowane rozwiązania w nowym budownictwie, przyczyniają się do niższych rachunków za np. ogrzewanie.

Nowoczesne rozwiązania w częściach wspólnych
Współczesne budownictwo mieszkaniowe opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach, stosowanych w częściach wspólnych. Możemy liczyć tutaj zatem na udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Projektowane klatki schodowe są przestronne, a standardem w nowym budownictwie jest np. winda. Do tego, zgodnie z przepisami, deweloper, inwestor musi zadbać o określoną ilość miejsc parkingowych. Trudno oczekiwać podobnych rozwiązań w budynkach mieszkalnych, powstałych np. trzy dekady temu.

mieszkania4

Własna aranżacja wnętrz od podstaw
Decydując się na mieszkanie z rynku pierwotnego, ma się pewność, że wszystko będzie można zaaranżować według swoich potrzeb. Lokale mieszkalne na rynku wtórnym nie dają już takiej gwarancji. Często, jeżeli chcemy używane już mieszkanie przeprojektować, musimy liczyć się z dodatkowymi, dużymi kosztami.

Niższe ceny zakupu
Mieszkania z rynku pierwotnego w większości przypadków są tańsze niż te na rynku wtórnym. Owszem, wynika to przede wszystkim z lokalizacji, jednak zamieszkanie w spokojnej dzielnicy, na osiedlu z pełną infrastrukturą, jest lepsze, niż „pchanie się” do centrum. Możemy mieć tutaj pewność, że zapłacimy mniej, a mimo to, żyjąc w wielkim mieście, będziemy mieli gdzie odetchnąć, zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku.

www.investpel.pl

Kategorie
Nieruchomości

Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Co należy sprawdzić?

dmieszkania3

Kupując nowe mieszkanie, korzystając z oferty dewelopera, koniecznie należy sprawdzić kilka rzeczy. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że została podjęta dobra decyzja, a wszystkie kwestie formalne zostały starannie sprawdzone.

Sprawdź lokalizację i otoczenie
Kupując mieszkanie w konkretnym budynku, sprawdź dokładnie otoczenie osiedla. Sprawdzaj również to jak wyglądają kwestie komunikacyjne, te związane z usługami i handlem. Uwaga, niezależnie od miejsca, sprawdzając lokalizację i otoczenie, koniecznie trzeba myśleć długofalowo. Rozwój infrastruktury miejskiej, rozbudowa osiedla o obiekty użyteczności publicznej, miejsca handlu i usług, to proces rozłożony w czasie. To co jest w czasie teraźniejszym nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Może się przecież okazać, że w planach rozwojowych miasta są zapisy dotyczące rozbudowy dróg, budowy linii tramwajowej.

Od kogo kupujesz mieszkanie
Koniecznie do sprawdzenia jest to, z jakim deweloperem mamy do czynienia. Oczywiście, dziś nie ma już sytuacji jak przed kilkudziesięcioma latami, że deweloper bankrutował, a ludzie tracili pieniądze i nie wybudowane mieszkania. Dziś są liczne zabezpieczenia, a każdy deweloper powinien opierać sprzedaż o rachunek powierniczy. Trzeba jednak na wszelkie sposoby prześwietlić dewelopera. Jak długo działa na rynku? Jakie inwestycje przeprowadził do tej pory? Jakie opinie na temat realizacji mają jego klienci? Warto poświecić trochę czasu i sprawdzić właśnie tego typu informacje, aby później się nie rozczarować.

dmieszkania4

Czytaj, analizuj umowy. Nie bój się pytać gdy masz wątpliwości
Kupując mieszkanie należy podpisać umowę deweloperską. Dlatego konieczne jest dokładne jej przeczytanie i zrozumienie. Jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości, jeżeli nie rozumie się choćby jednego z punktów, trzeba poprosić o pomoc specjalistów. Opłaca się wydać kilkaset złotych na prawnika czy radcę prawnego, ale mieć pewność, że umowa deweloperska, która ma zostać podpisana jest dobrze przygotowana.

Odbiór mieszkania, czyli sprawdź czy wszystko się zgadza
Zanim podpiszesz odbiór mieszkania od dewelopera, koniecznie należy przeprowadzić tzw. odbiór techniczny. Jak wiadomo, może się okazać, że w trakcie prac budowlanych zostały popełnione błędy budowlane, że pewne prace nie zostały wykonane zgodnie z techniką budowania. Dobrze jest więc zaangażować specjalistę, który wszystko dokładnie sprawdzi i przygotuje protokół dla dewelopera.

http://www.dachbud.com.pl/oferta/mieszkania

Kategorie
Usługi

Kominki elektryczne – co należy o nich wiedzieć?

kominki-elektryczne-5

Coraz chętniej sięgamy po kominki elektryczne. Przez wiele lat ludzie mogli tylko pomarzyć o tradycyjnych kominkach, co wynikało choćby z faktu miejsca zamieszkania. Tradycyjny kominek nie mógł być montowany np. w mieszkaniach. Obecnie każdy może cieszyć się kominkiem we własnych czterech ścianach. Wystarczy tylko skorzystać z możliwości, jakie gwarantują kominki elektryczne.

Co należy wiedzieć o kominkach elektrycznych? Jakie mają zalety? Kiedy warto na nie stawiać? Czy montaż i obsługa kominka elektrycznego jest skomplikowana? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w poniższym tekście.

Zalety kominków elektrycznych
Kiedy mowa o kominkach elektrycznych i ich zaletach, należy na pierwszym miejscu wymienić, że prezentują się tak jak kominki tradycyjne, dają te same wrażenia. Z drugiej strony, nie trzeba kłopotać się przygotowaniami, które mają umożliwić rozpalenie kominka. Żadne przynoszenie drewna, rozpalanie, pilnowanie ognia i późniejsze sprzątanie nie wchodzi w rachubę. Kominki elektryczne LED nie wymagają takiego poświęcenia. Wystarczy je zamontować w odpowiednim miejscu, podłączyć do prądu, ustawić odpowiednie funkcje i gotowe. Skoro mowa o montażu, to kominek elektryczny nie jest wymagający w tej materii. Nie potrzeba przygotowywać podłączeń do komina, czekać na odbiór takiej instalacji. Jedynym utrudnieniem może okazać się montaż kominka ściennego, gdzie konieczne jest przygotowanie na ścianie specjalnych uchwytów. Ale to i tak bardzo mały pracy.
W sprawach aranżacji wnętrz i estetyki, można w prosty sposób dopasować sobie idealnie prezentujący się kominek elektryczny. Obecnie oferta producentów tych urządzeń jest niezwykle bogata, co sprzyja łatwemu wyszukiwaniu najbardziej eleganckich, pasujących do wnętrz kominków elektrycznych.

kominki-elektryczne-6

Kiedy warto kupić kominek elektryczny?
Na pewno w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości podłączenia tradycyjnego kominka, wybieramy kominek elektryczny. Na tego typu urządzenia stawiamy również w sytuacji, gdy po prostu nie mamy ochoty na regularny rytuał związany z przygotowaniem ognia w kominku. Po co się przemęczać i tracić czas, wystarczy postawić na kominek elektryczny.

Jak prawidłowo obsługiwać kominek elektryczny?
Obsługa kominków elektrycznych jest banalnie prosta w obsłudze i każdy sobie z nią poradzi. Wystarczy podłączyć do prądu, a następnie uruchomić urządzenie. Jak więc widać, nie ma tutaj mowy o żadnych skomplikowanych działaniach.