Kategorie
Nieruchomości

Zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

mieszkania3

Decydując się na zakup mieszkania, można wybierać z ofert rynku pierwotnego oraz wtórnego. Jak wiadomo, rynek pierwotny to mieszkania zupełnie nowe, których stajemy się pierwszym właścicielem. Rynek wtórny to zaś mieszkania już użytkowane, czyli mające za sobą konkretną historię. Skupmy się jednak na mieszkaniach z rynku pierwotnego. Przekonajmy się o tym, jakie korzyścią są związane z zakupem właśnie nowych mieszkań.

Jesteś pierwszym właścicielem
Mieszkanie zupełnie nowe, świeżo oddane do użytkowania. O ile prawidłowo przeprowadzimy proces odbioru technicznego, to nie musimy się obawiać o żadne niedoróbki. Technologie realizacji, zastosowanie nowoczesnych materiałów sprawia, że nie ma obaw o problemy np. z instalacjami elektrycznymi czy grzewczymi. Stosowane rozwiązania w nowym budownictwie, przyczyniają się do niższych rachunków za np. ogrzewanie.

Nowoczesne rozwiązania w częściach wspólnych
Współczesne budownictwo mieszkaniowe opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach, stosowanych w częściach wspólnych. Możemy liczyć tutaj zatem na udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Projektowane klatki schodowe są przestronne, a standardem w nowym budownictwie jest np. winda. Do tego, zgodnie z przepisami, deweloper, inwestor musi zadbać o określoną ilość miejsc parkingowych. Trudno oczekiwać podobnych rozwiązań w budynkach mieszkalnych, powstałych np. trzy dekady temu.

mieszkania4

Własna aranżacja wnętrz od podstaw
Decydując się na mieszkanie z rynku pierwotnego, ma się pewność, że wszystko będzie można zaaranżować według swoich potrzeb. Lokale mieszkalne na rynku wtórnym nie dają już takiej gwarancji. Często, jeżeli chcemy używane już mieszkanie przeprojektować, musimy liczyć się z dodatkowymi, dużymi kosztami.

Niższe ceny zakupu
Mieszkania z rynku pierwotnego w większości przypadków są tańsze niż te na rynku wtórnym. Owszem, wynika to przede wszystkim z lokalizacji, jednak zamieszkanie w spokojnej dzielnicy, na osiedlu z pełną infrastrukturą, jest lepsze, niż „pchanie się” do centrum. Możemy mieć tutaj pewność, że zapłacimy mniej, a mimo to, żyjąc w wielkim mieście, będziemy mieli gdzie odetchnąć, zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku.

www.investpel.pl