Kategorie
Usługi

Wynajem samolotów to same oszczędności

wynajemsamolotow3

Osoby, które cenią swój własny czas, a równocześnie mają wiele spraw do załatwienia w różnych miejscach, muszą korzystać z wszelkich dostępnych udogodnień. Tylko w ten sposób mogą realizować wcześniej zaplanowane scenariusze, bez obaw, że cokolwiek się nie uda. Na pewno dla coraz większej grupy ludzi interesu, ciekawym rozwiązaniem są firmy, oferujące wynajem samolotów. Tego typu forma usług gwarantuje wiele korzyści, ale przede wszystkim pozwala na oszczędzanie.

Jak to więc można oszczędzać poprzez wynajem samolotów? Przecież czarter samolotów to dość kosztowne sprawy? Sprawdźmy dokładnie, czym przejawiają się kwestie oszczędności, gdy dojdzie do sytuacji wynajmu samolotów.

Oszczędność czasu
Nie da się ukryć, że dla ludzi biznesu (ale nie tylko) czas jest na wagę złota. Czy więc osoba, która musi zaliczyć kilka spotkań w krótkim odstępie czasu, w różnych miejscach Polski, będzie mogła to zrobić bez pomocy specjalistów od wynajmu samolotów? Nie ma raczej możliwości. Wszak podróże samochodem w takiej sytuacji odpadają. Tak samo, jak kompletnie nie ma możliwości logistycznego zaplanowania takich szybkich podróży rejsowymi liniami lotniczymi. Dodatkowo duże samoloty linii lotniczych mogą startować i lądować na największych lotniskach. Dotarcie do miejsc, gdzie jest tylko małe lotnisko, nie jest w tej sytuacji możliwe.

wynajemsamolotow1

Oszczędność pieniędzy
Owszem, bilet lotniczy jest tańszy niż wynajem samolotu. Jednak należy brać również pod uwagę inne kwestie w tej sytuacji. Po pierwsze, lecąc samolotem rejsowym, trudno jest wszystko tak zgrać, żeby np. wrócić za kilka godzin. Kwestia rozkładów lotów. Po drugie, kiedy trzeba czekać na lot powrotny, lub ten w pierwszą stronę jest w godzinach wieczornych, należy dodatkowo zapłacić na nocleg.

Oszczędność zdrowia
Tak właśnie jest. Wynajmując samolot, nie będziemy postawieni w stresującej sytuacji, że np. samolot będzie miał opóźnienie, lub zostanie odwołany. Zwraca również uwagę fakt, że czas w trakcie lotu można spożytkować na zajęcie się sprawami biznesowymi. W regularnych liniach byłoby o to niezwykle trudno.

http://www.generalaviation.pl/