Kategorie
Wasze Ogłoszenia

Osuszacze – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

osuszacze
Wysoki poziom wilgotności nie jest pożądany w żadnych warunkach. Kiedy wilgotność w konkretnym pomieszczeniu jest za wysoka to pojawia się problem. To doskonałe warunki dla grzybów, pleśni. Ich rozwój następuje wręcz wzorcowo. Dyskomfort jaki powstaje z tego powodu to między innymi problemy ze zdrowiem, większe potrzeby by dogrzać mieszkanie, a co za tym idzie, zwiększone koszty czy po prostu nieprzyjemnych zapach. Kiedy w trakcie inwestycji budowlanych poziom wilgotności wzrasta koniecznym jest wstrzymanie prac, co generuje koszty, sprawia, że czas oddania inwestycji się przedłuża. Najlepsze rozwiązanie na tego typu sytuację? Oczywiście dobry osuszacz. Na co zwrócić uwagę kiedy będzie potrzebny, kiedy w grę wchodzi zakup albo wynajem osuszaczy?

Wydajność osuszaczy
Podstawa w trakcie selekcji najróżniejszych sprzętów. Trzeba zdać sobie sprawę, że osuszacze niezbędne do walki z wilgocią w mieszkaniu będą musiały posiadać inne parametry niż kiedy chcemy poradzić sobie z problemem na budowie, przy zalaniach. Do domu, w sytuacji kiedy mowa o zmiennych poziomach wilgotności, kiedy potrzebne będzie korzystanie z różnych mocy najlepszym wydają się być osuszacze kondensacyjne. Stawiając je w miejscach o stałych warunkach atmosferycznych, kiedy jest przykładowo stale zimno, idealnym będą osuszacze adsorpcyjne. Wybierając sprzęt do osuszania kilku poziomów warto pomyśleć o zakupie, wynajmie kilku osuszaczy. Dwa czy trzy osuszacze o mniejszej mocy niż jeden o wielkich możliwościach.

Inaczej ma się sytuacja gdy osuszacze są potrzebne na zalania czy też do prac budowlanych. Tutaj moc powinna być jak największa. Liczy się szybkość działania.

osuszanie10

Koszty użytkowania
Kolejny ważny detal przy wyborze osuszaczy czyli sprawdzenie jakie generuje zużycie prądu. Można nabyć osuszacz o mocy 200W, a może i postawić na takie, które będą potrzebowały aż 800W. Większa moc to większe koszty ale równocześnie większe możliwości. Z drugiej strony, przy mniejszych powierzchniach domowych nie potrzeba szaleć. Tak samo w drugą stronę, decydując się na osuszacze przy pracach budowlanych powinno się wybierać te o jak największej mocy.

Jakie osuszacze do pracy w konkretnych warunkach?
Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że konkretne osuszacze pracują w konkretnych warunkach, temperaturach. Tylko wtedy dają największe możliwości, tylko wtedy ich efektywność jest na najlepszym poziomie, dając użytkownikowi to czego szukał.
Osuszacze adsorpcyjne idealnie nadają się do pracy w warunkach gdy temperatura jest poniżej 15 stopni. Natomiast do wyższych temperatur i wysokich poziomów wilgotności należy stosować tylko i wyłącznie osuszacze kondensacyjne

Więcej info na: https://www.skuteczne-osuszanie.pl/osuszanie-budynkow-po-zalaniu/

WYNAJEM OSUSZACZY