Kategorie
Bez kategorii

Polar i softshell, czyli znakomity materiał na kurtki i nie tylko

polimex-softshell
Polar i softshell to materiały, które są doskonałe jeżeli mowa o przygotowaniu odzieży outdoorowej. W ofertach sklepów sportowych, trekkingowych można znaleźć ogromną ofertę choćby kurtek polarowych czy też typu softshell. Czym cechuje się odzież przygotowana z takich właśnie materiałów? Co będzie lepsze, przykładowo kurtka polarowa, a może jednak typowa softshellowa?

Czym jest polar i jakie ma właściwości?
Polar przygotowany jest w oparciu o tworzywa sztuczne. Specyficzny splot, dobór materiału, wszystko to powoduje, że polar gwarantuje ogromną hydrofobowość, czyli przekładając na codzienny język, nie będzie chłonął wody. Jak pokazują badania oraz praktyka, polar przygotowany w oparciu o najlepsze jakościowo materiały, to gwarancja, że zatrzyma niewiele wody. Należy również zaznaczyć, że odzież polarowa posiada doskonałe właściwości izolacyjne, co ma kluczowe znaczenie w niskich temperaturach.

Softshell i jego zalety
Jeżeli odzież zostaje przygotowana poprzez wykorzystanie materiału takiego jak softshell, to można mieć pewność, że będzie znakomicie chroniła przed wiatrem. Równocześnie odzież softshell to gwarancja oddychalności, co się przydaje w trudnych warunkach, np. podczas górskich wędrówek czy jazdy na rowerze. Softshell będzie więc znakomitym materiałem na kurtki, kiedy to poszukiwana jest odzież przydatna w trakcie dłuższych wędrówek, w momencie kiedy pada deszcz, czy organizm się poci.

Co lepsze? Polar czy softshell?
Nie można jednoznacznie zawyrokować co jest lepszym rozwiązaniem. Zarówno polar jak i softshell doskonale się sprawdza w wielu sytuacjach. Oczywiście kiedy okazuje się, że ma być wietrznie i deszczowo, to na pewno odzież softshellowa będzie lepszym wyborem. Na większe chłody zaś odpowiednim wyborem może okazać się typowa odzież polarowa.

Bardzo ważnym jest jednak, aby wszelkiego typu odzież, zarówno polarowa jak i softshellowa, powstawała z najlepszych materiałów, przygotowanych przez profesjonalistów. Na pewno wśród wielu producentów tkanin i dzianin, warto mieć na uwadze to, co proponuje Polimex w tym zakresie: https://polimex.net/pl/sklep/8-tkaniny-i-dzianiny/79-polar-i-softshell